top of page
Library in Kaunas_©Norbert Tukaj_2.jpg

BiIBLIOTEKOS REKONSTRUKCIJA | ĄŽUOLYNO BIBLIOTEKA | KAUNAS

Kauno apskrities viešoji biblioteka — Ąžuolyno biblioteka — antra pagal dydį biblioteka Lietuvoje, turinti daugiau nei milijoną knygų atvirose lentynose ir saugyklose. Pagrindinė visos komandos užduotis buvo ne tik modernizuoti pastatą, bet ir pritaikyti jį šiuolaikinio žmogaus poreikiams. 

 

Pastatas įsikūręs Kauno Ąžuolyne — didžiausiame Europoje ąžuolyne, esančiame miesto teritorijoje. Aplinkinė žaluma įkvėpė ir naują bibliotekos koncepciją: biblioteka parke — parkas bibliotekoje. Pagrindine interjero ašimi tapo žalioji oazė trečiame pastoto aukšte, kurią papildo skirtingų didžių augalai, integruoti į baldus ir erdvių kompozicijas. Fone dominuoja šviesūs atspalviai ir natūralaus ąžuolo paviršiai, akcentuojantys svarbiausius bibliotekos elementus — knygas ir žalumą. 

 

Rekonstrukcijos metu buvo siekta išsaugoti svarbiausius autentiškus elementus, o praradusius aktualumą — pakeisti. Bibliotekoje sukurta šviesi ir šiuolaikinė interjero architektūra su daugeliu atvirų erdvių, dviem renginių salėmis, individualaus darbo kambariais, žaliomis oazėmis ir daugeliu kitų zonų.

 

Atnaujinta biblioteka kviečia lankytojus ne tik pasiimti knygą namo, bet ir pasilikti čia ilgiau, pabūti ir įsikvėpti.

Vieta: Kaunas, Lietuva

Užsakovas: Kauno apskrities viešoji biblioteka (Ąžuolyno biblioteka)

Pastato architektas 1985 m.: B. Zabulionis 

Modernizacijos architektai 2023 m.: PV. R. Labutis, R.Grubinskas, L.Amankavičiūtė, L. Čijunskaitė 

Prie atskirų projekto dalių prisidėjo: M. Liaudinskaitė, M. Leonova, S. Drutskaja

Stadija: Baigtas 

Fotografas : N. Tukaj

bottom of page