top of page
Gyvenamojo namo projektas, architektė Laima Čijunskaitė, architektūros studija  LUNAARCH

SODYBA | KERNAVĖ 

Ši sodyba Kernavėje –  oazė, skirta pailsėti nuo miesto šurmulio. Sodyboje savaitgalius ir poilsio dienas leidžia jauna keturių asmenų šeima. 

 

Kuriant būstą didelis dėmesys buvo skiriamas lauko erdvėms ir ryšiui su gamta. Suprojektuotos trys terasos seka saulės kelią: rytine kava mėgautis ir stebėti bundančią gamtą galima rytinėje terasoje, vidurdieniams skirta nuo saulės ir lietaus dengta pietinė terasa, kuri taip pat yra ir pagrindinis patekimas į namą, o vakarinė terasa kviečia palydėti už medžių viršūnių besileidžiančią saulę. Vidaus erdvėje esantys dideli vitrininiai langai, orientuoti į mišką, tarsi ištrina barjerą tarp vidaus ir išorės. Namo eksterjerui ir interjerui panaudotos medžiagos ir koloritai parinkti taip, kad nekontrastuotų su supančia aplinka, o harmoninga į ją įsilietų, taptų jos dalimi.

 

Namo viduje nėra nieko nereikalingo: tik praktiški ir funkcionalūs baldai bei technika. Tai suteikia erdvės pojūtį ir netrukdo gėrėtis gamtos grožiu. Namo erdves užpildo šeimos narių juokas ir išsibarstę vaikų žaislai. 

Vieta: Kernavė, Lietuva

Užsakovas: Privatus asmuo

Autoriai: L. Čijunskaitė | LUNAARCH

Fotografė: A. Rakauskaitė 

Metai: 2020

 

Ypatinga padėka: J. Šykovas, J. Sakalauskaitė, UAB Karkasa, UAB Brolis Timber

bottom of page